DOG CENTRUM

Nosework pro začátečníky

neděle 5.2. od 8.30 v kryté hale v Rožnově

Rádi bychom Vás pozvali na úvodní seminář noseworku pro úplné začátečníky.

Nosework se dá volně přeložit jako "práce nosem". Jedná se o psí sport, který vychází z nejpřirozenější schopnosti všech psů- čichu. Pes se od počátku učí vyhledávat specifický vzorek pachu ( skořice, pomeranč a nebo třeba i čaj ) a označovat jej tak, jak je to běžné v praxi záchranářů či policejních psů. Celý koncept vychází z principu pozitivního posilování. 

NW je vhodný pro každého psa bez ohledu na jeho věk, velikost, aktivitu a zkušenosti. Temperamentní a mladí psi se při práci nosem učí trpělivosti, sebekontrole a soustředění. Pro starší psy a zvířata v rekonvalescenci je tozpůsob jak je udržet v dobré psychické kondici. Nosework může být doplňkovou aktivitou nebo sportem, ve kterém se skladájí zkoušky. Nepotřebujete žádné nákladné pomůcky, základy si zvládnete trénovat i v pohodlí domova a během procházek, takže zkusit to může opravdu každý.

Náplň:

- dozvíte se základní informace o psím sportu nosework v ČR
- řekneme si jak vlastně vyhledávání pachů funguje
- budeme se věnovat impritingu (vtiskávání) pachu
- ukážeme si jaké způsoby značení jsou pro tuto činnost vhodné
- vyzkoušíte si nácvik značení - jak na to a kdy přidat pach

Ceník:

Cena 800,- Kč za tým, kapacita je 6 týmů, délka semináře 4h

Kdy a kde:

V neděli 5.2. od 8.30 v kryté hale Dogcentrum v Rožnově pod Radhoštěm. V kryté hale jsou k dispozici sedačky, klece pro psy, WC i kuchyňka...