DOG CENTRUM

Seminář + komunikace pro reaktivní psy

 sobota 12. červen 2021 od 8.30 hodin

Akce je vhodná pro všechny psíky, kteří nevhodně reagují na přítomnost jiných psů ... a to jak strachem, agresí tak i přílišným vzrušením. Chcete vědět, kdy, jak a proč se Váš pes necítí dobře? Chcete lépe poznat a vidět, jak Váš pes dává najevo, jak se cítí? A chcete vědět co s tím dělat a jak mu můžete pomoci? Seminář je vhodný pro všechny majitele psů, kteří se chtějí naučit číst komunikační signály jak mezi psy, tak i svého psa vůči majiteli. Společná komunikace Vám pomůže vybudovat si se svým psem vztah plný důvěry, a pomůže Vám ke klidnějším procházkám či soustředěnému výkonu ve sportech.


Trénink je vedený pomocí pozitivního i negativního posilování bez použití korekcí a trestů! Využíváme moderní metodiky zahraničních trenérů jako jsou Grisha Stewart, Leslie McDevitt, Dr. Sophie Yin, Emma Parsons či Emily Larlham. 


Náplň:

V teoretické části se dozvíte co je to vlastně ten stres, jak vypadá stresová křivka a jak můžete sami včas poznat stres u psa - projdeme si řeč těla i konejšivé signály. K tomu vám pomůže i množství video ukázek. Řekneme si také co je to práh, jak ho určit a jaké máme možnosti měnit chování svého psa, aby lépe zvládal běžné životní situace.


V praktické části části se budeme zabývat zhodnocením týmů. Pejsci absolvují bezpečné komunikační lekce přes plot, u kterých si vysvětlíme jednotlivé komunikační signály a naučíme se rozpoznávat známky a projevy stresu. 

Věnovat se budeme také praktickým nácvikům práce s vodítkem, jak na to aby nás pes netahal a ukážeme si jak na bezpečné potkávání a míjení cizích psů. Pro pokročilé týmy je na programu také trénink poslušnosti ve skupině...


S sebou:

Nezapomeňte si dobrou náladu, sešit na poznámky, obojek či postroj, dlouhé vodítko (3-5metrů), pamlsky a oblíbenou hračku pro psa, odkládací prostor pro psa - je důležité, aby psi byli mezi cvičením a během přednášky odložení, ideální je vlastní klec v autě, k dispozici budou i odkládací klece a vozík pro psy

Ceník:

Cena pro nový cvičící tým (seminář + praxe) je 1200,-Kč.
Praktická část 800,- Kč 

Kdy a kde:

Sobota od 8.30 v areálu kynologického klubu Frenštát pod Radhoštěm. Praktická část začne od 11 hodin
K dispozici je klubovna, oběd bude možné řešit objednávkou jídla